Golden SOYA

Zdraví


 

Sója, která obsahuje kvalitní oleje a tuky s obsahem lecitinu a vitamínu E se skládá z aminokyselin, které se za normálních okolností nacházejí pouze v mase.

Připomeňme, že kdo má ve stravě nedostatek bílkovin, koleduje si o únavu, ztrátu motivace, nervozitu a pocity úzkosti, ale i ztrátu svalové hmoty. Pokud mluvíme o sóji, nemluvíme jen o tofu. Sóju lze konzumovat i essay writing service ve formě bobů, mléka, vloček, oleje, známé omáčky či mouky, ale nikdy ne syrovou, každopádně vyžaduje tepelnou úpravu. I se samotným tofu, které se považuje za nejznámější sójový produkt, lze dělat cokoli (dokonce ho i opékat) a jíst v různých kombinacích.

Občas se v souvislosti se sójou píše jako o malém zázraku. Neexistuje asi místo či orgán na těle, kterému by nepomohla nebo jej neléčila. Ona totiž zvyšuje koncentraci a paměť, omlazuje a má protizánětlivé účinky. Kromě toho zlepšuje zrak a zvyšuje libido, odvodňuje organismus a pomáhá při hubnutí, chrání ledviny a dokáže vyrovnat hladinu dobrého a špatného cholesterolu. K vitaminům, které obsahuje, patří železo a draslík, B, E, fosfor, hořčík, je také bohatým zdrojem vlákniny. K jejím pozitivům patří i fakt, že rychle a spolehlivě zasytí.

Pokud sóju zkombinujeme s ovocem, zeleninou nebo obilovinami, takové složení na talíři představuje to nejzdravější, co našemu organismu můžeme dopřát. A začít ráno se sójou je podle mnoha odborníků na výživu záruka dokonalého dne. Díky sóji jsme totiž aktivní, svěží.

Shrnutí:

TOFU je potravina s významným přínosem pro zdraví člověka, pomáhá prevenci, tak léčbě mnoha nemocí, neboť obsahuje:

  • lehce stravitelné bílkoviny s pozitivním významem pro růst a obnovu tkání,

  • minerály ve vhodné kombinaci, zvláště pak lehce stravitelný vápník a hořčík,

  • fytoestrogeny – mající pozitivní vliv na harmonizaci hormonální hladiny, u mužů i žen jsou významné pro vstřebávání a zabudování vápníku do kostí.

Působí také preventivně a jako pomoc při léčbě těchto nemocí:

  • osteoporóza,

  • cévní onemocnění mozku, srdce a dolních končetin,

  • při pravidelném zařazení do essay writing service help stravy je významnou prevencí nádorů pohlavních orgánů a prsu,

  • u žen je prevencí problémů vyvolaných přechodem.


Copryright © 2016. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad. Facebook zde.